Lehetséges hitben nevelkedni ott, ahol Krisztus nevét ki sem ejtik? Mekkora ereje van egy mosolynak? Mi jelent biztonságot a mai világban? Babocsánné Katona Ágnessel, a Pécsi Református Kollégium Óvodájának igazgatójával beszélgettünk.
„Egeknek egei – A gondolat festett terei” címmel nyílt időszaki kiállítás Gyarmathy Tihamér avantgárd festőművész képeiből a budapesti Bibliamúzeumban.
Mit jelent férfinak lenni? Túl van az emberségen, vagy innen? Triviális, vagy mégsem az? Néhány kapaszkodót kínálunk azoknak, akik némi gyanakvással szemlélik magukat.
Mi a közös a Narnia krónikái, a Vadóc és az Egy focista naplója című könyvekben? Erre is választ kaphattak azok, akik részt vettek a Vadóc és az éjszakai bosszúálló, a Vadóc-sorozat 4. kötetének bemutatóján.
Költészet napja alkalmából a tükrök fontosságáról és a férfivá nevelésről beszélgettünk Hajdúné Tóth Lívia, lovasberényi hittanoktatóval, lelkipásztorral. Röviden szólva: a líra igenis férfias.
Hager Ritta textilművésznek a Ráday Házban felavatott gobelinje egyszerre állít emléket a tűz pusztításának és mindannak, ami újjászületett és megújult.
Megnéztük a Semmelweis-filmet. Az anyák megmentőjéről készült mozi többet mond a gyönyörűen fényképezett, egészségesen gömbölyű csecsemők látványánál, bár ez is kétségtelenül megindító. És okot ad a reményre.
A hazánk rejtettebb zugában, Dél-Baranyában, a Dráva mentén található Ormánság vallási, kulturális és néprajzi szempontból is kivételes kincseket rejt. Festett kazettás templomai az ősi magyar jelképrendszer elemeit hordozzák, hitről, kitartásról és odaszánásról mesélnek. A kémesi református templomban jártunk.
A Vadóc-sorozat Németországban már igazi klasszikusnak számít, nagy sikerű tévéfilm- és képregénysorozat is készült belőle, elsősorban a kisiskolás korosztály számára izgalmas, lebilincselő olvasmány.
A Ráday Házban megrendezett zenés irodalmi esten Balog Zoltán református püspökkel, Ugron Zsolna íróval, és Visky Andrással, a könyv szerzőjével Ablonczy Bálint újságíró beszélget. Közreműködik: Karasszon Eszter csellóművész, Szalai Éva zongoraművész és Rajkai Zoltán színművész.
Szokatlan és megszokott helyszínekre egyaránt szeretettel várnak mindenkit a Bach Mindenkinek Fesztivál idei programjaira, amelyek ezúttal márciustól az adventi időszakig tartanak.
A szentek példáját nem használhatták fel, ezért új életpéldákra volt szükség a reformáció idején. Bethlen Gábor erdélyi fejedelem felesége, Károlyi Zsuzsanna alkalmas példakép volt és maradt – csak éppen más és más okból. A fejedelemasszony portréja, ahogy a történész látja, és ahogy a korabeli igehirdetők láttatták.
A genfi reformátor, Kálvin János egy kétgyermekes özvegyasszonyt vett feleségül. Kilenc évet éltek együtt szerelemben, ám sajnos mindhárom gyermeküket elveszítették. Idelette de Bure történetét a Kálvin-nagyregényén dolgozó Cs. Szabó Sándor írta meg.
Naponta átlagosan kilencszázhatvan percet töltünk ébren, ehhez viszonyítva nem volt sok idő gyerekkoromban az a napi húsz perc, amit este anyukám meseolvasással töltött velünk. Az olvasás nem idő, hanem valójában választás kérdése.